start / Aktualności / Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej – FASE U13. Trener Sławomir Kłos: „Wysoki poziom jest kluczowy".

Przeczytajcie krótką rozmowę z trenerem rocznika 2008 FASE - Sławomirem Kłosem.

FASE: Bardzo udaną rundę mają za sobą zawodnicy zespołu U13. Jak trener ocenia minione miesiące?
Sławomir Kłos: Ze względu na dbałość o jak najwyższy poziom rywalizacji chłopcy rozpoczęli sezon w Wojewódzkiej Lidze Trampkarza, czyli w lidze dedykowanej rocznikowi 2007 i już poznają świat piłki 11-osobowej. Nasi zawodnicy szybko zaadaptowali się do nowych warunków i każdy mecz jest dużą dawką wiedzy, doświadczenia oraz wysiłku co przekłada się na ich szybki rozwój.

FASE: Czołowa lokata w tych rozgrywkach pokazuje, że to było dobre posunięcie.
SK: Celem FASE na tym etapie jest selekcja i ciężka oraz sumienna praca, aby dać naszym podopiecznym najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju. Moim zdaniem rywalizowanie z rówieśnikami, z klubów, gdzie selekcja nie występuje mija się z celem. Przede wszystkim trzeba zapewnić utalentowanym graczom trudne warunki do rywalizacji na treningach oraz spotkaniach ligowych. To nasz priorytet i uważam, że udało się osiągnąć sukces w tych aspektach.

FASE: Z Pana zespołu pięciu zawodników regularnie było powoływanych do kadry ZZPN. Jak ocenia Pan występy swoich podopiecznych?
SK: Jestem dumny, że nasi chłopcy są powoływani i mogą zbierać nowe doświadczenia. Na przestrzeni miesięcy wiele się może zmienić i jestem przekonany, że kilku kolejnych naszych graczy dołączy do tej reprezentacji obserwując jak pracują na treningach oraz poza nim. Osobiście bardzo spokojnie podchodzę do kadr wojewódzkich. Nie ma jednej drogi do osiągnięcia sukcesu i bycie reprezentantem województwa nie gwarantuje, że dany zawodnik będzie profesjonalnie w przyszłości uprawiał zawód piłkarza. Najważniejsza jest ciężka praca, cierpliwość i pokora.

FASE: Przed Wami bardzo ciekawa zima, szczególnie pod względem spotkań kontrolnych.
SK: Tak jak już wspominałem wcześniej. Dla mnie wysoki poziom rywalizacji jest kluczowy w rozwoju tych młodych chłopców. Niestety, ze względu na pandemię musieliśmy zrezygnować z wyjazdów do Niemiec czy Czech, gdzie poziom rywalizacji zawsze stoi na najwyższym poziomie. Natomiast uważam, że najbliższe miesiące będą bardzo ciekawe i wymagające ze względu na sparingi m.in. ze Śląskiem Wrocław, Zagłębiem Lubin, FCB Escolą Warszawa, Pogonią Szczecin czy Legią Warszawa. W tym okresie czasu skupiamy się zatem na sparingach z topowymi polskimi zespołami w naszym roczniku.

 

Okres przygotowawczy 2020/2021 / FASE Szczecin U13 (2008) / Spotkania i terminy mogą ulec zmianie.

06.12.2020 / FASE - Stilon Gorzów U14, Szczecin
11.12.2020 / FASE - Warta Gorzów, Gorzów
12.12.2020 / FASE - Śląsk Wrocław, Wrocław
18.12.2020 / FASE - Arkonia Szczecin, Szczecin
04-09.01.2021 / Obóz Przygotowawczy
30.01.2021 / FASE - Zagłębie Lubin, Lubin
07.02.2021 / FASE - Juventus Bydgoszcz, Szczecin
13.02.2021 / FASE - Legia Warszawa, Książenice
14.02.2021 / FASE - FCB Escola, Warszawa
28.02.2021 / FASE - Pogoń Szczecin, Szczecin
26-28.03.2021 / SBG CUP, Jarocin (turniej 11x11)
<< wstecz dalej >>

udostępnij