start / Aktualności / Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej – FASE U15. Trener Dawid Jeż: „Wiemy, na czym się skupić”

FASE Szczecin U15 w rundzie jesiennej zajęło 4. lokatę, a o miejscu na „pudle” zadecydowało bezpośrednie spotkanie z AP Reissa. Jak ta runda wyglądała z perspektywy trenerskiej ławki i szkoleniowców Dawida Jeża i Dawida Bidnego?

 

FASE: Jak w kilku zdaniach podsumowałbyś jesienne rozgrywki w waszym wykonaniu?
Dawid Jeż: Wraz ze sztabem uznaliśmy, że w całokształcie zagraliśmy dobrą rundę. Na przekór wynikom, gdy graliśmy lepiej, to często kończyliśmy mecz bez punktów. Jednak gdy mieliśmy słabszy dzień, wracaliśmy z trzema punktami. Taka jest specyfika młodzieżowych rozgrywek.

FASE: Ciężko harowaliście w tej rundzie. Są w zespole elementy, które już dobrze działają i takie, nad którymi musicie jeszcze popracować?
DJ: Zacznijmy od pozytywów. Bardzo mocno rozwinęliśmy się w fazie ataku. Widać, że chłopcy zaczynają wchodzić w tym aspekcie na bardzo wysoki poziom. Do usprawnienia pozostaje nam jeszcze sama finalizacja pod bramką przeciwnika. Często zbyt długo podejmujemy decyzje w polu karnym. Brakuje takiej przysłowiowej kropki nad „i” po pięknej i składnej akcji ofensywnej.

FASE: To teraz negatywy, żeby nie było za słodko.
DJ: Najbardziej cierpimy w defensywie. Uważam, że ta runda pokazała nam jako drużynie, nad czym mamy pracować. Zbyt wiele błędów indywidualnych, czasami brak odpowiedniej koncentracji skutkował utratą kilkunastu niewymuszonych goli. Będziemy nad tym ciężko pracować. Mamy wrażenie, że jeżeli poprawimy grę w obronie, a przynajmniej podtrzymamy jakość w ofensywie, ale liczymy na kolejny skok jakościowy, to będziemy bardzo szczęśliwi w czerwcu przyszłego roku.

FASE: Cieszy bardzo fakt, że drużyna jest tego świadoma.
DJ: My jako trenerzy wiemy, na czym się skupić, a chłopaki są coraz bardziej świadomi tego, że aby osiągnąć w piłkarskim światku sukces, nie mogą spoczywać na laurach. Tendencja jest wręcz odwrotna – muszą pracować więcej niż inni.

FASE: Rozumiem, że to nie wszystko i trener chce jeszcze o czymś wspomnieć?
DJ: Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Szczególnie zawodnikom, bo bez Was ta praca nie sprawiałaby nam tyle przyjemności. Czekamy na wiosnę, bo przed nami ciekawy i intensywny okres przygotowawczy.

Okres przygotowawczy 2020/2021 / FASE Szczecin U15 (2006) / Spotkania i terminy mogą ulec zmianie.

18-20.12.2020 / Turniej SBG CUP, Jarocin
13.01.2021 / FASE – Salos Szczecin, Witkiewicza
11-16.01.2021 / Obóz Przygotowawczy
13.02.2021 / FASE – Legia Warszawa, Książenice
14.02.2021 / FASE – FCB Escola, Warszawa
20.02.2021 / FASE – Śląsk Wrocław, Wrocław
21.02.2021 / FASE – FC Wrocław Academy, Wrocław
28.02.2021 / Dni Próby FASE
07.03.2021 / FASE – Żaki Szczecin U16, Szczecin
<< wstecz dalej >>

udostępnij